Любити ,шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. Щороку 9 листопада Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови.

Це свято гартує всіх нас на шляху відродження духовності , зміцнення державності , формування громадського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив  себе в рідному слові.

Поглянути на історію свого народу,  збагнути  роль рідної мови, долучитися до її краси змогли учні  Коростівської ЗОШ І- ІІ ст. під час проведення заходів, присвячених Дню української писемності та мови.

6 листопада відбулась тематична лінійка «Яка чудова українська мова», де учні 8 та 9 класів розповіли про походження цього свята, про актуальність його сьогодні.

Наступного дня школярі 5-7 класів перевірили свої знання у мовознавчій вікторині «Передаємо нащадкам наш скарб – рідну мову». А також в школі відбувся  конкурс малюнків на тему :»Мова – душа народу».

Педагог-організатор провела конкурс на краще виконання віршів про мову « Лунай ,величне наше слово» для учнів 5-9 кл. Переможців нагородили грамотами.

Медіа –центр учнівського парламенту «Лідер» підготував випуск шкільної газети «Диво калинове – чари барвінкові!»

І на завершення такого насиченого подіями тижня відбувся відкритий виховний захід «Шануймо рідне слово – українську нашу мову». Учні, вбрані в національний одяг, розповідали про істоію розвитку української мови з давніх часів й до наших днів та про те, яке значення має рідна мова для кожного українця. Лунали вірші про слово правдиве, про мову співучу. Вражали присутніх відеопрезентації «Українська мова – мова калинова» та «Мова цементує націю.»  Завершила свято пісня « Мова єднання», у виконанні Христини Мацули .

Цей День української писемності об’єднав дітей, вчителів і показав високий прояв почуття патріотизму, любові до рідної мови та своєї Батьківщини.

There are no comments yet.

Напишіть відгук

Inline
Inline